NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Под прожектора Дни на българското кино в Ловеч
4392
Под прожектора

Дни на българското кино в Ловеч

Дни на българското кино на открито започват на 20 август в Ловеч. В три последователни вечери за гражданите ще има безплатни прожекции на съвременни филми, съобщават от общинската администрация.  Първата лента, която ще бъде показана на 20 август, е трилърът „Борсови играчи“. На следващия ден зрителите ще видят драмата „Диада“, а на 22 август - „Пулсът на танца“

| 19 Август 2024, 18:58 ч.
Дни на българското кино в Ловеч
Дни на българското кино в Ловеч
Снимка © Община Ловеч

Дни на българското кино на открито започват на 20 август в Ловеч.

Официалния старт на снимачния процес на първия български анимационен филм с документални елементи на тема Антарктида бе даден вчера. Това съобщи проф. Христо Пимпирев, основател и председател на Българския антарктически институт и директор на Националния център за полярни изследвания.

Филмът „Куцото куче на Антарктида“ ще представи пътя на антарктическите експедиции от Амундсен-Скот до българския принос към изследванията на Ледения континент.

“Куцото куче” е името на най-старата постройка на българската полярна база на остров Ливингстън от 1988 г. с размери 6 метра на 3.5 метра. През 2012 г. е обявена за музей – филиал на Националния исторически музей в София и е включена през 2015 г. в списъка на културно-историческото наследство на Антарктида, изготвен от Консултативното съвещание на Антарктическия договор. 

Филмовият екип се ръководи от режисьора Стефа

Трима българи са част от третото издание на биеналето за съвременно занаятчийско изкуство „Хомо фабер“. То продължава от 1 до 30 септември в пространствата на фондация „Джорджо Чини“ на остров Сан Джорджо Маджоре във Венеция, разказват от българския екип.

Сред подбраните произведения са творби на съвременния бижутер Димитър Станков и на майстора на кукерски маски Людмил Йорданов. Наред с тях студентката по интериорен дизайн Яна Ценов е сред избраните с конкурс млади екскурзоводи на изложбите, които запознават посетителите с историята на творбите и техните автори.

Темата „Пътешествието на живота“ кани посетителите да изследват основната роля на ръчно изработените предмети в ежедневието. То включва 10

Петият Sofia Summer Fest започва на 18 юли с концерт на Васил Найденов, съобщават организаторите на фестивала и обявяват пълната си програма. По думите им, в продължение на 30 дни ще има много театър, stand-up комедии, кино и детска програма. 

В театралния афиш са представления, сред които „Ало, ало” – 19 юли, „От всички страни“ – 20 юли, „Това не го казвай” с Теодора Духовникова и Захари Бахаров – 27 юли, „Премахни от приятели” –  30 юли, „Жена ми се казва Борис” – 23 юли, „Баща ми се казва Мария” – 22 юли, „Игра за двама” с Александър Кадиев и София Бобчева – 1 август, „Заклеваш ли се в децата?” с Весела Бабинова и Владимир Зомбори – 15 август, „Горката Франц

На 13 юни в Икономовата къща в Дряново, Албена Петкова ще представи своята самостоятелна изложба „Със тях“. Това съобщи Иван Христов, директор на Исторически музей – Дряново. 

Албена Петкова е носителят на наградата на град Дряново от Националния пленер по живопис `2023. 

„Картините на Албена Петкова представят интимен дневник на човек, напълно свободен, човек, който живее в свой личен свят. На пръв поглед картините в изложбата показват низ от портрети със съвсем прости заглавия. За създаването им са използвани различни избрани образи, които авторът намира в снимки от семейния си архив. Веднъж разбрал това, пред търпеливия зрител постепенно се открива картината на един взаимосвързан свят, история, която обхваща цял живот.“, посочи Иван Христов.

Албена Петкова е родена през 1995 г. в Бургас, учи в художествената гимназия в София и завършва специалнос

Две успоредни изложби в музея на Фрида Кало (1907-1954) в Мексико представят нови подробности от живота й, съобщи „Монд“. Поводът е седемдесетгодишнината от смъртта на художничката.

Фрида Кало умира едва на 47 години на 13 юли 1954 г. Мексико се стреми да представи неизвестни досега аспекти от личността на Кало, превърнала се в истинска световна икона както заради творчеството си, така и заради своята личност.

„Синята къща“ в квартал Койоакан, Мексико, където Фрида живее 36 години, е превърната в музей.

Притежаваме 18 творби на Фрида, но най-ценен е архивът – кореспонденцията на художничката, книгите с бележки, колекциите й с изкуство от предиспанския период, снимки, каза Перла Лабарте, директор на музея.

„Синята къща“ се простира на 800 кв. м. Тя е бягство от болката в живота на Фрида Кало и дом, който споделя

В три последователни вечери за гражданите ще има безплатни прожекции на съвременни филми, съобщават от общинската администрация. 

Първата лента, която ще бъде показана на 20 август, е трилърът „Борсови играчи“. На следващия ден зрителите ще видят драмата „Диада“, а на 22 август - „Пулсът на танца“. Прожекциите ще бъдат на площад „Тодор Кирков“ от девет вечерта.

Филмът „Борсови играчи“ е с режисьор Георги Костов, участват Александър Алексиев, Мариан Вълев, Радина Кърджилова, Дарин Ангелов, Димитър Баненкин, Боряна Братоева, Пламен Манасиев.

Режисьор на „Диада“ е Яна Титова, а участват Маргарита Стойкова, Петра Църноречка, Силвия Лулчева, Иван Бърнев, Васил Бинев, Цветан Алексиев, Ирмена Чичикова, Жаклин Дочева, Стоян Дойчев.

„Пулсът на танца“ е филм за цената на успеха. Режисьор е Георги Костов, участват Ники Илиев, Башар Рахал, Сара Драгулева, Ивайло Захариев, Любомир Ковачев, Райна Караянева, Мартина Кондаклиева, Георг Киряков и др, посочват организаторите.

Ние чувстваме много голямо доверие от обществото, от правителството, както и от нашата публика. Иначе не бихме могли да съществуваме и би стоял въпросът – кои са нашите зрители и защо въобще излизаме на сцената. Това казва Дмитри Петренко, художествен ръководител на рускоезичния театър „Вене“ в Талин, Естония.

„Ние използваме руски език, без да сме част от Русия. Ние сме автентичен естонски театър с естонски актьори, които играят на руски“, разказва той. „Имаме много рускоговорящи хора, а сега – и много бежанци от Украйна, които също са наши зрители. Защото руският език е този, който ни свързва, той е много по-разпространен от естонския“, допълва актрисата Татяна Косминина.

На фестивала „Световен театър в София“ естонската трупа представи „Страх и отчаяние в третата империя“, едн

Фотографска изложба по повод 110 години от рождението на Борис Христов ще бъде официално открита в Общинския културен институт (ОКИ) „Красно село“.

Събитието ще е на 19 август с участието на проф.Пламен Джуров и Анна-Мария Гюзелева, съобщават домакините.

Експозицията включва фотоси, запечатали най-значимите роли, семейни снимки и моменти от творческия път на оперния певец.

Изложбата е осъществена по идея на отдел „Култура, археология и културно наследство“ на Община Пловдив и Български културен институт в Рим с куратор доц. Никола Лаутлиев.

Осемнадесетото издание на Националния фестивал „Магията на танца“ започна в Шумен. Форумът е двудневен. На церемонията по откриването присъства зам.-кметът на Шумен Десислава Петрова. Фестивалът се организира от Общинския младежки дом с подкрепата на Община Шумен. Целта му е да популяризира младежкото любителско творчество, обмяната на информация за развитието, новите стилове и постиженията в различните танцови направления.

С танцови изпълнения в зала "Арена Шумен" участват формации от цялата страна - от Варна, Бургас, Русе, Силистра, Перник, Севлиево, Разград, Шумен и други градове. Танцьорите ще се състезават в четири възрастови групи в три жанра - съвременни, характерни и улични танци. В първия ден на фестивала са танцовите изпълнения на първите две възрастови групи и награждаванията на отличените участници. Утре са включени танцови изпълнения и награждаване на децата и мла

Работата на Гру като антизлодейски агент в "Аз, проклетникът 4" продължава да се харесва на публиката, сочат обобщените данни от киносалоните у нас. Борбата на Гру и миньоните за спасяването на Гру Джуниър е проследена от вече 75 118 зрители и отчита 932 369 лева за двете седмици в кината.

На втора позиция е анимацията "Отвътре навън 2", която е от месец по екраните у нас. Прибавянето на Тревожност към бушуващите сили в главата на Райли е видяно вече от 146 253 зрители и има 1 803 691 лева приходи от билетите им.

Трети по ред сред най-гледаните филми е премиерният "Туистърс", продължение на филма от 1996 година. Преследването на торнадо и изследването му са гледали вече 3 626 зрители, а приходите са 53 428 лева.

На четвърто място сред най-гледаните филми е френският "Граф Монте Кристо". Новата версия на познатият роман на Дюма, разширена с допълнителни помощниц

Идеята на изложбата се зароди поради трудното време, в което живеем. Българинът в момента много лесно поддава на страх, на омраза, хората се разделят. Времената са малко тъжни и натъжават всеки един чувствителен творец. 

Всъщност, аз реших да се „хвана“ за това кой какъв е, независимо от това каква личност е, какви убеждения има. Това са все хора, които са много силно фокусирани, не в омраза, а фокусирани върху своята работа. Това каза Теодора Нишков по повод своята фотоизложба „100 запечатани от времето“.

Фотографският цикъл „100 запечатани от времето (Строители на съвременна България)“ беше открит в понеделник вечер, в галерията на Съюза на българските художници (СБХ) на ул. „Шипка 6‘‘, в присъствието на много от личностите, включени във фотографската колекция. 

По думите на авторката избраните и заснети личности са посветени в това, което правят, в

Припомняме, че инициативата е част от програмата на Община Ловеч за отбелязване на 147 години от освобождението на града и установяването на местно управление. Основните прояви са на 22 август.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Мирослава Кацарова представя концертната програма „Палома“
Певицата Мирослава Кацарова ще представи своята концертна програма „Палома“ (Paloma) във Варненската градска художествена галерия в рамките на съпътстващата програма на ...
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
Новооткритата изложба  във виенския Музей за приложно изкуство (МАК), озаглавена „AUT NOW. 100 × австрийски дизайн за 21-ви век“, представя  100 обекта ...
С премиера на детското представление "Карлсон и Дребосъчето" театърът в Кърджали започва есенно-зимния сезон
С премиерата на детското представление „Карлсон и Дребосъчето“ по Астрид Линдгрен, Театрално-музикален център – Кърджали дава началото на есенно-зимния сезон. Тов ...
„Акордеонни импресии“ предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади
Концертът „Акордеонни импресии“ във Велико Търново предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади. Новият музикален проект, представен в Летния театър на ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе“ – Добрич (ДКТ) е спектакълът ,,Златка – Златното момиче”. Официалната премиера ...
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което ...
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Тикер в 20:00 ч.
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе&ldqu ...
Начало Под прожектора
4392
Под прожектора

Дни на българското кино в Ловеч

В три последователни вечери за гражданите ще има безплатни прожекции на съвременни филми, съобщават от общинската администрация.Първата лента, която ще бъде показана на 20 август, е трилърът „Борсови играчи“.

| 19 Август 2024, 18:58 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Дни на българското кино в Ловеч
Дни на българското кино в Ловеч
Снимка © Община Ловеч

Дни на българското кино на открито започват на 20 август в Ловеч.

В три последователни вечери за гражданите ще има безплатни прожекции на съвременни филми, съобщават от общинската администрация. 

Официалния старт на снимачния процес на първия български анимационен филм с документални елементи на тема Антарктида бе даден вчера. Това съобщи проф. Христо Пимпирев, основател и председател на Българския антарктически институт и директор на Националния център за полярни изследвания.

Филмът „Куцото куче на Антарктида“ ще представи пътя на антарктическите експедиции от Амундсен-Скот до българския принос към изследванията на Ледения континент.

“Куцото куче” е името на най-старата постройка на българската полярна база на остров Ливингстън от 1988 г. с размери 6 метра на 3.5 метра. През 2012 г. е обявена за музей – филиал на Националния исторически музей в София и е включена през 2015 г. в списъка на културно-историческото наследство на Антарктида, изготвен от Консултативното съвещание на Антарктическия договор. 

Филмовият екип се ръководи от режисьора Стефа

Трима българи са част от третото издание на биеналето за съвременно занаятчийско изкуство „Хомо фабер“. То продължава от 1 до 30 септември в пространствата на фондация „Джорджо Чини“ на остров Сан Джорджо Маджоре във Венеция, разказват от българския екип.

Сред подбраните произведения са творби на съвременния бижутер Димитър Станков и на майстора на кукерски маски Людмил Йорданов. Наред с тях студентката по интериорен дизайн Яна Ценов е сред избраните с конкурс млади екскурзоводи на изложбите, които запознават посетителите с историята на творбите и техните автори.

Темата „Пътешествието на живота“ кани посетителите да изследват основната роля на ръчно изработените предмети в ежедневието. То включва 10

Петият Sofia Summer Fest започва на 18 юли с концерт на Васил Найденов, съобщават организаторите на фестивала и обявяват пълната си програма. По думите им, в продължение на 30 дни ще има много театър, stand-up комедии, кино и детска програма. 

В театралния афиш са представления, сред които „Ало, ало” – 19 юли, „От всички страни“ – 20 юли, „Това не го казвай” с Теодора Духовникова и Захари Бахаров – 27 юли, „Премахни от приятели” –  30 юли, „Жена ми се казва Борис” – 23 юли, „Баща ми се казва Мария” – 22 юли, „Игра за двама” с Александър Кадиев и София Бобчева – 1 август, „Заклеваш ли се в децата?” с Весела Бабинова и Владимир Зомбори – 15 август, „Горката Франц

На 13 юни в Икономовата къща в Дряново, Албена Петкова ще представи своята самостоятелна изложба „Със тях“. Това съобщи Иван Христов, директор на Исторически музей – Дряново. 

Албена Петкова е носителят на наградата на град Дряново от Националния пленер по живопис `2023. 

„Картините на Албена Петкова представят интимен дневник на човек, напълно свободен, човек, който живее в свой личен свят. На пръв поглед картините в изложбата показват низ от портрети със съвсем прости заглавия. За създаването им са използвани различни избрани образи, които авторът намира в снимки от семейния си архив. Веднъж разбрал това, пред търпеливия зрител постепенно се открива картината на един взаимосвързан свят, история, която обхваща цял живот.“, посочи Иван Христов.

Албена Петкова е родена през 1995 г. в Бургас, учи в художествената гимназия в София и завършва специалнос

Две успоредни изложби в музея на Фрида Кало (1907-1954) в Мексико представят нови подробности от живота й, съобщи „Монд“. Поводът е седемдесетгодишнината от смъртта на художничката.

Фрида Кало умира едва на 47 години на 13 юли 1954 г. Мексико се стреми да представи неизвестни досега аспекти от личността на Кало, превърнала се в истинска световна икона както заради творчеството си, така и заради своята личност.

„Синята къща“ в квартал Койоакан, Мексико, където Фрида живее 36 години, е превърната в музей.

Притежаваме 18 творби на Фрида, но най-ценен е архивът – кореспонденцията на художничката, книгите с бележки, колекциите й с изкуство от предиспанския период, снимки, каза Перла Лабарте, директор на музея.

„Синята къща“ се простира на 800 кв. м. Тя е бягство от болката в живота на Фрида Кало и дом, който споделя

Първата лента, която ще бъде показана на 20 август, е трилърът „Борсови играчи“. На следващия ден зрителите ще видят драмата „Диада“, а на 22 август - „Пулсът на танца“. Прожекциите ще бъдат на площад „Тодор Кирков“ от девет вечерта.

Филмът „Борсови играчи“ е с режисьор Георги Костов, участват Александър Алексиев, Мариан Вълев, Радина Кърджилова, Дарин Ангелов, Димитър Баненкин, Боряна Братоева, Пламен Манасиев.

Ние чувстваме много голямо доверие от обществото, от правителството, както и от нашата публика. Иначе не бихме могли да съществуваме и би стоял въпросът – кои са нашите зрители и защо въобще излизаме на сцената. Това казва Дмитри Петренко, художествен ръководител на рускоезичния театър „Вене“ в Талин, Естония.

„Ние използваме руски език, без да сме част от Русия. Ние сме автентичен естонски театър с естонски актьори, които играят на руски“, разказва той. „Имаме много рускоговорящи хора, а сега – и много бежанци от Украйна, които също са наши зрители. Защото руският език е този, който ни свързва, той е много по-разпространен от естонския“, допълва актрисата Татяна Косминина.

На фестивала „Световен театър в София“ естонската трупа представи „Страх и отчаяние в третата империя“, едн

Фотографска изложба по повод 110 години от рождението на Борис Христов ще бъде официално открита в Общинския културен институт (ОКИ) „Красно село“.

Събитието ще е на 19 август с участието на проф.Пламен Джуров и Анна-Мария Гюзелева, съобщават домакините.

Експозицията включва фотоси, запечатали най-значимите роли, семейни снимки и моменти от творческия път на оперния певец.

Изложбата е осъществена по идея на отдел „Култура, археология и културно наследство“ на Община Пловдив и Български културен институт в Рим с куратор доц. Никола Лаутлиев.

Осемнадесетото издание на Националния фестивал „Магията на танца“ започна в Шумен. Форумът е двудневен. На церемонията по откриването присъства зам.-кметът на Шумен Десислава Петрова. Фестивалът се организира от Общинския младежки дом с подкрепата на Община Шумен. Целта му е да популяризира младежкото любителско творчество, обмяната на информация за развитието, новите стилове и постиженията в различните танцови направления.

С танцови изпълнения в зала "Арена Шумен" участват формации от цялата страна - от Варна, Бургас, Русе, Силистра, Перник, Севлиево, Разград, Шумен и други градове. Танцьорите ще се състезават в четири възрастови групи в три жанра - съвременни, характерни и улични танци. В първия ден на фестивала са танцовите изпълнения на първите две възрастови групи и награждаванията на отличените участници. Утре са включени танцови изпълнения и награждаване на децата и мла

Работата на Гру като антизлодейски агент в "Аз, проклетникът 4" продължава да се харесва на публиката, сочат обобщените данни от киносалоните у нас. Борбата на Гру и миньоните за спасяването на Гру Джуниър е проследена от вече 75 118 зрители и отчита 932 369 лева за двете седмици в кината.

На втора позиция е анимацията "Отвътре навън 2", която е от месец по екраните у нас. Прибавянето на Тревожност към бушуващите сили в главата на Райли е видяно вече от 146 253 зрители и има 1 803 691 лева приходи от билетите им.

Трети по ред сред най-гледаните филми е премиерният "Туистърс", продължение на филма от 1996 година. Преследването на торнадо и изследването му са гледали вече 3 626 зрители, а приходите са 53 428 лева.

На четвърто място сред най-гледаните филми е френският "Граф Монте Кристо". Новата версия на познатият роман на Дюма, разширена с допълнителни помощниц

Идеята на изложбата се зароди поради трудното време, в което живеем. Българинът в момента много лесно поддава на страх, на омраза, хората се разделят. Времената са малко тъжни и натъжават всеки един чувствителен творец. 

Всъщност, аз реших да се „хвана“ за това кой какъв е, независимо от това каква личност е, какви убеждения има. Това са все хора, които са много силно фокусирани, не в омраза, а фокусирани върху своята работа. Това каза Теодора Нишков по повод своята фотоизложба „100 запечатани от времето“.

Фотографският цикъл „100 запечатани от времето (Строители на съвременна България)“ беше открит в понеделник вечер, в галерията на Съюза на българските художници (СБХ) на ул. „Шипка 6‘‘, в присъствието на много от личностите, включени във фотографската колекция. 

По думите на авторката избраните и заснети личности са посветени в това, което правят, в

Режисьор на „Диада“ е Яна Титова, а участват Маргарита Стойкова, Петра Църноречка, Силвия Лулчева, Иван Бърнев, Васил Бинев, Цветан Алексиев, Ирмена Чичикова, Жаклин Дочева, Стоян Дойчев.

„Пулсът на танца“ е филм за цената на успеха. Режисьор е Георги Костов, участват Ники Илиев, Башар Рахал, Сара Драгулева, Ивайло Захариев, Любомир Ковачев, Райна Караянева, Мартина Кондаклиева, Георг Киряков и др, посочват организаторите.

Припомняме, че инициативата е част от програмата на Община Ловеч за отбелязване на 147 години от освобождението на града и установяването на местно управление. Основните прояви са на 22 август.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Мирослава Кацарова представя концертната програма „Палома“
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
С премиера на детското представление "Карлсон и Дребосъчето" театърът в Кърджали започва есенно-зимния сезон
„Акордеонни импресии“ предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Творчески отражения
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
Калейдоскоп
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.